V roku 1950 začína značka Humanic vyrábať lyžiarske topánky. O 15 rokov neskôr sa začali objavovať prvé lyžiarske topánky s klipsňami.

V roku 1973 víťazí Franz Klammer v závode Planai / Schladming v Rakúsku v topánkach DYNAFIT a o tri roky neskôr vyhráva olympijské mužské zjazdové lyžovanie v Innsbrucku. DYNAFIT zažije bezprecedentný úspech v majstrovstvách sveta v zjazde, keď jeho lyžiari vyhrali podujatie osem krát za sebou: 1974-75 až 1982-83.

V roku 1980 získava Leonhard Stock zlatú olympijskú medailu. Spoločnosť DYNAFIT získala povolenie na používanie rakúskeho erbu a o rok neskôr úspešný model DYNAFIT World Cup Competition je prvou lyžiarskou topánkou na svete, ktorý získal ocenenie Zlatá pečať IAS.

V roku 1991 získala firmu DYNAFIT spoločnosť Raichle Sport Holding AG, Kreuzlingen, Švajčiarsko. O päť rokov neskôr sa DYNAFIT vracia do Rakúska – 1. januára 1996 je založená spoločnosť DYNAFIT GmbH so sídlom v Molln, Rakúsko. V roku 1998 sa výroba lyžiarskych topánok prerušila a o tri roky neskôr sa spoločnosť stala súčasťou Salzer Holding GmbH, materskej spoločnosti skupiny Salzer-Ueberreuter-Economos. Ide o rodinný podnik, ktorý sa pôvodne zameral na tlač, publikovanie a papier, ale od 70. rokov sa zaoberá aj spracovaním plastov.

V roku 2002 spoločnosť DYNAFIT Skischuh GmbH zmenila svoj názov na DYNAFIT Sports GmbH. S touto zmenou vstupuje na nový trh a začne predávať lavínové batohy ABS na celom svete. Vo februári 2003 spoločnosť Salewa Group, ktorá patrí do skupiny Oberalp od roku 1990, kupuje spoločnosť DYNAFIT. Takto sa stáva súčasťou tohto rodinného podniku v talianskom Bolzane. Jeho centrála však zostáva v Mníchove v Nemecku.